O TÍME

Tým kurzu 2023

Informace o nás najdeš zde

Tým kurzu 2021

Anežka Dvořáková

Považuji se za nezdolnou optimistku, která stojí nohama na zemi a miluje život! Aktuálně se v pracovní sekci pohybuji na volné noze, vymýšlím a lektoruji projekty letní i zimní, které jsou zaměřené především na pracovníky s mládeží a na mládež v oblasti neformálního vzdělávání (ANEV, Buď svá, CEDU). Během víkendu mě můžete potkat s koněm a psi na výletě, s batohem na zádech v horách, s knížkou na louce nebo s kytarou nad akordy pro stálé začátečníky. A především ve skupině veselých lidí. Do Prázdninovky jsem naskočila v roce 2014 a spolupracuji na projektech pro mladé a pro rodiče s dětmi. A proč? Dobíjí mě to a hodně mě to baví!

Klára Šindelková

Jsem holka s foťákem, snílek a labužník. Mám ráda pohodu i pořádnou akci. Bahno i květiny. Radost i slzy.  Fascinuje mě neustálé objevování sebe i světa, naopak mě dokážou pořádně rozčílit věci, které mi nedávají smysl. Vlastním dodávku, kterou neřídím a to zase nedává smysl druhým lidem. Ráda tvořím, tancuji a miluji skupinový stav FLOW. To je jeden z důvodů proč připravuji kurz WifiCS. K zážitkové pedagogice jsem se poprvé dostala v prváku na vysoké a v Prázdninovce jsem od roku 2013. Zde jsem primárně pomáhala na přípravě a realizaci posledních dvou ročníků Instruktorských kurzů, ale mám za sebou také kurzy jako Okamžik, Rozhodnutí a Vzhůru do života. V pomocné roli potom Equilibrium, Challenger, Buď svá a také poslední WifiCS. Ráda tvořím inspirativní a vzdělávací videa v oblasti rozvoje kompetencí a zážitkové pedagogiky. Pracuji jako manažerka pod Národním pedagogickým institutem na projektu propojování formálního a neformálního vzdělávání. 

Jan Hřídel

Narodil jsem se v roce 1987 v Praze. Vystudoval jsem gymnázium a pak filosofii na Univerzitě Karlově. V současnosti pokračuji ve studiu oboru aplikovaná etika. Do Prázdninové školy Lipnice jsem vstoupil v roce 2012 díky kurzu Život je gotickej pes. Stál jsem u zrodu kurzu WifiCS a spolupracoval jsem na třech ročnících (2013, 2014, 2016). V roce 2015 jsem v PŠL absolvoval Instruktorský kurz. Jako lektor jsem působil v organizaci Jules a Jim, kde jsem připravoval kurzy prevence rizikového chování nebo adaptační kurzy pro školy. Mojí hlavní pracovní náplní je už přes deset let pozice redaktora zpravodajského webu České televize. Na ČT24 se zaměřuji na domácí a kulturní zpravodajství. V poslední době si ale především hraji se svou malou dcerou, protože jsem na půl roku vystřídal svou pracovitou ženu na rodičovské dovolené. Kromě toho se snažím číst. Vedle filosofie a etiky, které studuji, mě zajímá psychologie, teologie, politika i ekologie.

Josef Marada

Jsem optimistický realista, co rád sportuje, má kolem sebe kupu lidí, s kterými může sdílet a rád se pustí do kdekteré výzvy. Ať už je to výstup na šestitisícovku či sestoupení do svého nitra. Baví mě nové myšlenky a technologie, které mají potenciál změnit svět a nebaví mě lidé, co nevěří, že každý problém se dá vyřešit. Jsem člen velké rodiny, skaut, kouč, potápěč, cestovatel, lektor, milovník dobrého jídla, přírody a zapálený objevovatel světa kolem nás. Rozumím si se světem financí (které jsem vystudoval), ale daleko raději pracuji s lidmi. Můj oblíbený citát je „Ať už si myslíš, že to dokážeš, nebo si myslíš, že to nedokážeš, v obou případech máš pravdu.“

Šimon Grimmich

Jsem učitel meditace, překladatel a také ještě stále student doktorského studia religionistiky. Vystudoval jsem filosofii, žil jsem pár let v Německu a nebýt korony, strávil bych tento půlrok v Indii. Místo toho teď žiju v chatě v lesích, topím v kamnech, čtu si, píšu a překládám. Na kurzech mi dělá radost připravovat programy pracující s pohybem a tancem, tvorbou nebo setkáním s uměleckým dílem, a nebo právě s meditací, zaměřené na plné prožívání přítomného okamžiku. Zdá se mi, že právě v něm lze nejlépe poznávat to, kým doopravdy jsme a jakou cestou se chceme v životě vydat.

Lada Řezáčová

Jsem studentka dějin umění v Brně. Pocházím ze severu Čech, z kopců, které mi po delším pobytu ve městě dost chybí. Radost mi dělá obcházet kostely, muzea a galerie, chodit do divadel a na koncerty, pít pivo a jíst dobré jídlo s kamarády, stejně jako být pryč z civilizace, chodit po kopcích, užívat si výhledy, mít čistou hlavu a nic moc nepotřebovat. Poslední dobou se taky dost se učím na přípravě různých zážitkových akcí jako třeba WifiCS a to mě taky baví. Zkoumám, přemýšlím a hledám, co všechno se v životě dá dělat, snažím se neutíkat před výzvami, rozvíjet se a taky si to všechno užívat. Od té doby, co jsem před 5 lety absolvovala WifiCS je můj život ve spoustě ohledech barevnější a radostnější, věřím, že to tak bude i pro tebe! Pojď do toho!

Zuzka Pustaiová

Jsem holka z hor, které miluju, stejně jako sníh, zmrzlinu a tulipány. Těším se na spánek i na další ráno, brečím smíchy, vymýšlím absurdity, nahlas zpívám, padám na běžkách, potím se na horách a nedám dopustit na svoji krosnu. Právě se loučím se školou a směřuji ke školce, teď už jako učitelka. Do Prázdninovky jsem přišla jako Challenger v roce 2018 a šla do různorodých kurzů. A vždycky s myšlenkou výzvy, tak jako do WifiCS, a jsem za to nesmírně vděčná!

Neváhaj sa ozvať Zuzke na e-mail v prípade otázok ku kurzu: wifics@psl.cz